من به زبان آموزان ایتالیایی کمک میکنم که به صورت کاملا تضمینی زبان ایتالیایی رو در کوتاه ترین زمان ممکن، یاد بگیرند و موفق به اخذ مدارک زبان CILS بشن. شاید تا الان که این مطلب رو مطالعه میکنید، در خیلی از وب سایت های دیگه در ارتباط با یادگیری زبان ایتالیایی و زمانی که در ارتباط با یادگیری زبان ایتالیایی باید اختصاص داد، نقل و قول های مختلفی خوانده باشین. 

اینکه یک زبان آموز واقعا چقدر باید زمان خودش رو برای یادگیری یک زبان خارجه صرف کنه، دغدفه همه زبان آموزانه. خیلی از شاگردهای من پیش از تشکیل کلاس هاشون در جلسه مشاوره سوال میکنن که چقدر زمان لازمه تا زبان ایتالیایی رو یاد بگیرن؟ دقیقا بر اساس تجربه شخصیم متوجه شدم که هر مدرسی به این زبان آموزان یک جواب خاص داده. عده ای از مدرس ها به این زبان آموزان زمان بیش از اندازه طولانی رو پیشنهاد دادن، عده دیگه ای از مدرسبن زمان ها خیلی کم رو پیشنهاد دادن.

اما چیزی که من به شما پیشنهاد میدم:

دوستان من، اگه واقعا قصد دارید یک زبان رو خوب و دقیق یادبگیرید، باید برای اون زبان وقت و ارزش قائل بشید. به نظرم من اگه کسی قصد داره تا در کوتاه ترین زمان ممکن، زبان ایتالیایی رو دقیق یاد بگیره که هم بتونه از زبانش استفاده کنه و هم بتونه در آزمون CILS زبان ایتالیایی قبول بشه، باید به شدت مطالعه کنه. دقت کنید که شما تمایل دارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، زبان ایتالیایی رو بیاموزید و در آزمون CILS زبان ایتالیایی قبول بشید. من به شما پیشنهاد میکنم تا در دوره های فشرده زبان ایتالیایی به صورت خصوصی و نیمه خصوصی از سطح A1 تا سطح B2 شرکت کنید. اگه با برنامه ریزی من پیش برید میتونید در مدت چهار ماه از سطح مبتدی تا سطح B2 ایتالیایی زبان رو یاد بگیرید و در آزمون شرکت کنید.

اما چهار ماه؟ ممکنه؟

چرا ممکن نباشه؟ من بهش میگم روش کنکوری. مثل اینکه شما قصد انجام کنکور دارین. بالاخره آزمون CILS زبان ایتالیایی برای شما که داوطلب تحصیل در ایتالیا هستید و برای ورود به دانشگاه های ایتالیا اامیه، پس حکم کنکور رو داره. البته این رو بگم که به مراتب از کنکور شیرین تره. چون شما دارین با فرهنگ و زبان یک کشور دیگه آشنا میشید. نه با معادلات، ریاضی، فیزیک، شیمی! برای پذیرش در این آزمون و اخذ مدارک CILS لازمه که شما نیمه بیشتر وقت خودتون رو به یادگیری زبان ایتالیایی اختصاص بدید. در کلاس ها باید به صورت فشرده شرکت کنید. خارج از کلاس ها باید تمرین حل کنید، مکالمه حفظ کنید، واژه حفظ کنید، متون مختلف ایتالیایی ترجمه کنید تا دانش واژگان خودتون رو تقویت کنین و همیشه برای چالش بعدی خودتون رو آماده کنین.

اما اگه بخوام از سطح A1 تا C2 بخونم چقدر زمان لازمه؟

خب، کاملا روشنه زمان بیشتری لازم دارین. شما اگه به صورت فشرده کلاس ها رو دنبال کنین بعد از شش ماه میتونید تا سطح C2 ایتالیایی رو یاد بگیرید و خودتون رو برای آزمون CILS سطح C2 آماده کنین. اما این رو بگم که برای تحصیل در ایتالیا و استفاده از بورسیه تحصیلی تا سطح B2 کفایت میکنه.

اما منظور از فشرده چیه؟

ببینید دارم میگم فشرده. پس زندگی شما باید بشه ایتالیایی. به خودتون سخت نگیرین! قرار نیست زندگی شما بشه ریاضی یا محاسبات دیفرانسیل. چجوریه که برای کنکور این همه وقت و ارش قائلیم اما برای آزمون CILS جهت اخذ  پذیرش ویزای تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا اینقدر وقت اختصاص ندیم. اگه از همین الان بخواید بگید این روش سخته یا ناامیدانه حرف بزنید پس شما مرد این راه نیستید و در نهایت یک مدرک ساده از دانشگاه های داخلی برای شما کفایت میکنه. اما اگه واقعا با روحیه بالا و با انگیزه کافی میخواید قدم بردارید و در این راه خسته نشید، پس میتونید شروع کنید.

اما تضمینی؟

بله. کاملا تضمینی هست اما به شرط اینکه خودتون هم تلاش کنین. همیشه گفتم و بازهم میگم. زبان آموزانی تو کلاس های من با نمرات بالا در آزمون سفارت ایتالیا قبول شدن که خودشون واقعا به یادگیری زبان ایتالیایی علاقه داشتن. به هدفشون ایمان داشتن. نمیخواستن برن خارج و سرخورده و پشیمون، با دو دست درازتر از دوپا برگردن. کسانی که دارای روحیه علمی هستن. پیوسته در زندگی درحال یادگیری دانش های جدید و تازه هستن. از آشنایی با فرهنگ و آدام و رسوم کشورهای پیشرفته خرسند میشن.

من یک جزوه آموزشی برای همه سطوح دارم. شما وقتی در کلاس ها شرکت میکنید از مباحث درسی نکته برداری میکنید. و وقتی جزوه اون درس رو به شما میدم، شما بعد از کلاس همون روز جزوه همون درس رو مطالعه میکنید. جزوه همون نکاتی که در کلاس توضیح دادم، شامل میشه اما با جزئیات بیشتر. جوری که اگه شما موردی رو از توضیحات کلاسی فراموش کردین، میتونین توی جزوه بخونید و دوباره یادبگیرید. البته شما باید انسان فعالی باشید. فیلم های ایتالیایی، فایل های صوتی ایتالیایی، کتاب های ایتالیایی مطالعه کنید و خودتون رو در یک محیط ایتالیایی قرار بدین. بدون شک با تلاش فراوان شما و نهایت کمک های من شما قادر خواهید بود تا در آزمون قبول شید و حتما زبان رو یاد بگیرید.

اما درنتیجه:

همه این مطالب بانی ضمانت کلاس ها خواهد بود. همچنین شما" میتونید در کوتاه ترین زمان ممکن، یعنی 4 ماهه زبان ایتالیایی رو با شرکت در کلاس های فشرده یاد بگیرید. و در نهایت امیدوار تو رسیدن به اهدافتون موفق باشید. یادتون باشه که پیامبر بزرگمون فرمودن: اطلبوا العلم بالصین فان طلب العلم فریضة علی کل مسلم » : "برای تحصیل علم به دورترین نقطه عالم سفر کنید و رابعا انسان مؤمن اندیشه های حکیمانه را از هر که باشد فرا می گیرد، حتی اگر مشرک یا منافق باشد.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها